• +421 905 485 153
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Pon - Ned 08.00 - 20.00 hod.
  • Bambusové zubné kefky

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Čistenie zubov nás sprevádza odmalička, no aj napriek tomu si ich mnohí z nás stále čistia nesprávne. Preto by sme okrem zubného lekára mali pravidelne absolvovať aj zubnú hygienu, kde nás naučia, ako si čistiť zuby a starať sa o celú ústnu dutinu. Predídeme tak vzniku zubného kazu, zápalu ďasien či parodontitíde.


  • Bambusové zubné kefky

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Ak ste ako väčšina zaneprázdnených ľudí, ráno nestíhate a večer ste už príliš unavený na to, aby ste čisteniu zubov venovali dostatočnú pozornosť. Urobíte pár ťahov zubnou kefkou, vypláchnete ústa a rýchlo do práce alebo do postele. Raz za čas to samozrejme nevadí. Ale čo ak to tak robíte každý deň? Potom ste umývanie zubov odflákli už: váš vek x 365 x 2 = (približne) veľmi veľa krát! Ak sa chcete vyhnúť zubárovi oblúkom a tešiť sa zo zdravých a krásnych zubov, mali by ste ich čistenie brať vážne. Zabudnite na všetky otravné a zdĺhavé postupy, ktoré vás pravdepodobne učili. Žiadne zásady typu “aspoň dve minúty” či “po každom jedle”. Tu sa naučíte, ako to robiť správne a zároveň efektívne. Ak vás umývanie zubov nebaví, týchto pár tipov vás určite poteší.

Stačí raz denne (ale poriadne)

Keď máte čistenie zubov zaradené v rozvrhu ráno aj večer, určite tým nič nepokazíte. Pre zdravý chrup však stačí použiť zubnú kefku raz za deň. Ale pozor! Dôležité je očistiť každú, naozaj každú plôšku zubov. Môžete si ich umývať hoci aj 5x denne, ak ale nejaké miesto vynecháte, nič vám to nepomôže. Prečo? Počas dňa nám na zuboch ostávajú zvyšky jedla, ktoré majú rady baktérie v našich ústach. Začnú ich pomaly rozkladať a premieňať na kyseliny a iné látky, ktoré škodia zubom. Vzniká zubný povlak a ukladá sa práve na miestach, ktoré pri čistení obchádzame - okolo ďasien alebo medzi zubami. Ak sa ho nezbavíme, po 24 hodinách začne našim zubom škodiť! Začína to bielymi škvrnami a končí zubným kazom... Takže nemusíte mať výčitky, ak si dnes stihnete umyť zuby iba raz. Dajte si však pozor, aby ste to urobili dôkladne.

Šetrite si energiu

Na rozdiel od špinavého riadu, zuby “drhnutím” lepšie nevyčistíte. Práve naopak, môžete tým škodiť zubným krčkom a ďasnám. S tým súvisí aj výber zubnej kefky. Neplatí, že čím tvrdšiu kefku použijete, tým čistejšie budú vaše zuby. Poddajnejšie štetinky totiž lepšie vyčistia rôzne nepravidelnosti na zuboch. Šetrite svoje ďasná (aj energiu) a umývajte si zuby len jemným tlakom s krúživými pohybmi.

Neumývajte si zuby po jedle

Už sme si povedali, že zuby si stačí čistiť raz za deň. Umývať si ich po každom jedle dokonca nie je iba zbytočné, ale môže byť aj škodlivé! Ako je to možné? Kyseliny totiž ničia zubnú sklovinu. A práve po jedle nám pH v ústach klesá a sliny majú vyšší obsah kyslých látok. Takže keď hneď po obede vezmete do ruky zubnú kefku a začnete si ňou čistiť zuby, v podstate si po sklovine rozotierate nebezpečné kyseliny. Čo s tým? Existuje niekoľko možností. Môžete počkať 20 minút, kým sa pH v ústach upraví. Alebo si najskôr vypláchnite ústa vodou, zbavíte sa tak kyselín a môžete si zuby bezpečne vyčistiť. A odporúčanie pre tých lenivejších - zuby si po jedle vôbec neumývajte.

Nemíňajte toľko zubnej pasty

Menej je niekedy viac, a to platí aj v prípade zubnej pasty. Aj keď sa vám môže zdať, že čím viac jej použijete, tým čistejšie budú vaše zuby, nie je to pravda. Ideálne je množstvo o veľkosti hrášku. Vaše zuby budú rovnako čisté a k tomu vám zubná pasta vydrží dlhšie (takže si ušetríte cestu do obchodu).  A aká značka je najlepšia? Ak chcete mať čisté a zdravé zuby, značka zubnej pasty naozaj nerozhoduje. Dôležité je umývať si s ňou zuby správne. 

Kvôli krvácaniu ďasien nemusíte ísť hneď k zubárovi

Vedeli ste, že krvácanie ďasien môže niekedy znamenať, že ste si zuby začali čistiť správne? Celé to začína vtedy, keď vám na zuboch zostane škodlivý zubný povlak. Začne hrubnúť, ďasno je červenšie a hrozí zubný kaz. Čo s tým? Aby ste povlak odstránili, musíte zubnú kefku dobre pritlačiť a vyčistiť každú plôšku. To ale môže byť bolestivé a nepríjemné. A opuchnuté ďasno vám začne krvácať. Mnoho ľudí sa toho zľakne, a tak zubnú kefku radšej veľmi na zuby nepritláčajú. To je ale to najhoršie, čo môžete spraviť. Povlak zostáva na zube a celý stav sa ešte zhoršuje. Najlepším riešením je nevzdávať sa. Čím viac ďasno krváca, tým musí byť čistenie dôkladnejšie. Iba tak sa zbavíte nebezpečného povlaku a po niekoľkých dňoch krvácanie ďasien prestane. Samozrejme, ak sa tak nestane, určite sa poraďte so svojím zubárom! Čistenie zubov nemusí byť ani zložité, ani otravné. Teraz už viete, ako na to.


  • Bambusové zubné kefky

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Za posledných 10 rokov ľudstvo vyprodukovalo viac plastového odpadu než za posledné tisícročie. Celosvetovo každý rok takmer 20 milionov kilogramov plastového odpadu v podobe zubných kefiek skončí na skládkach alebo v oceanoch.Pomôžte zmierniť dopad plastového odpadu na našu planétu aj vďaka bambusovým kefkám SMILEY MONKEY. Neobsahujú BPA (bisfenol A), sú rozložitelné, a obal plne recyklovatelný. Smiley Monkey bambusové zubné kefky sú najekologickéjší spôsob získania zdravého a bieleho úsmevu.

Problematika plastového odpadu v životnom prostredí

Plasty sú relatívne lacné a mnohotvárne s možnosťou všestranného využitia v priemysle, čo v priebehu minulého storočia viedlo k ich prudkému rozvoju; je zrejmé, že tento trend bude pokračovať. Po druhé, plast je veľmi odolný materiál, ktorého trvanlivosť presahuje životnosť výrobkov, ktoré sú z neho vyrobené. V dôsledku toho produkcia plastového odpadu na celom svete stúpa. Trvanlivosť plastov tiež znamená, že ich nekontrolované zneškodňovanie je problematické, pretože môžu v životnom prostredí pretrvávať veľmi dlho. 

Plast je pomerne nový materiál, ktorý sa priemyselne vyrába len od roku 1907 . V súčasnosti sa vyskytuje takmer v každom priemyselnom a spotrebnom tovare a moderný život je bez neho nemysliteľný. Vlastnosti, ktoré robia z plastu taký užitočný materiál (trvanlivosť, malá hmotnosť a nízke náklady), však zároveň spôsobujú problémy s jeho zneškodňovaním . Celosvetová výroba plastov vzrástla z 1,5 milióna ton (Mt) ročne v roku 1950 na 245 Mt v roku 2008, z toho 60 Mt sa vyrobilo v Európe. Výroba počas uplynulých 10 rokov sa čo do objemu vyrovnala kombinovanej výrobe za celé 20. storočie . Odhaduje sa (podľa scenára bez prijatia opatrení), že v roku 2020 bude na trh EÚ uvedených 66,5 Mt plastu a celosvetová výroba plastu by sa mohla do roku 2050 strojnásobiť.

Len čo sa plastový odpad ocitne v životnom prostredí – najmä v morskom prostredí – môže v ňom pretrvať stovky rokov. Pobrežné a morské prostredie a vodné organizmy poškodzuje 10 miliónov ton prevažne plastového odpadu, ktoré ročne skončia v oceánoch a moriach sveta a premieňajú ich na najväčšie smetisko plastov na svete. Zhluky odpadu v Atlantickom a Tichom oceáne sa odhadujú rádovo na 100 Mt, z toho približne 80 % tvoria plasty. Plastový odpad ohrozuje morské živočíchy, ktoré sa doň môžu zamotať alebo ho zožrať. Tzv. "ghost fishing", zachytávanie rýb do opustených plastových súčastí rybárskeho výstroja, spôsobuje vysoké ekonomické náklady a značné škody životnému prostrediu. Invázne druhy využívajú úlomky plastov v oceánoch na premiestňovanie na dlhé vzdialenosti. Väčšina plastového odpadu sa nakoniec usadí na morskom dne.

Problém znečisťovania morí plastom, ktorý je jedným z najdôležitejších globálnych problémov v oblasti ochrany životného prostredia, zhoršuje nesprávne nakladanie s odpadom na súši, najmä to, že sa zhodnocuje iba nepatrné množstvo plastového odpadu. Odborníci usudzujú, že približne 80 % plastového odpadu v moriach pochádza z pevniny.


  • Bambusové zubné kefky

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Pýtali ste sa niekedy svojho zubára, aká zubná kefka je pre vaše zuby najlepšia ? My sme to urobili za vás a vyvinuli bambusovú zubnú kefku SmileyMonkey. Zubná kefka s vysokou hustotou jemných štetín vyrobená z vysokokvalitných materialov vhodných pre dentálne pomôcky. Spoznaj delikátnu starostlivosť vďaka precízne tvarovanej hlave kefky, ktorá vám pomôže dokonalo vyčistiť povrch vašich zubov vrátane medzizubných priestorov a skutočne ergonomickú ručku pre pohodlné používanie dva krát denne. Dizajn našej zubnej kefky sme navrhovali v spolupráci s odborníkmi na zubnú hygienu a preto má všetky vlastnosti, ktoré zabezpečia belší úsmev a zdravé ďasná.

Jemné šteniny sú najlepšie. Viete prečo?

Traduje sa názor že tvrdé alebo stredne tvrdé zubné kefky čistia lepšie. Pravdou však je, že takéto kefky môžu vaše zuby a ďasná dokonca poškodiť. Zubná pasta je dostatočne abrazívna a preto pri čistení zubov nie je potrebné vyvíjať nadmerný tlak.  Je čas zbaviť sa tých tvrdých a stredne tvrdých zubných kefiek! Vašim cieľom je odstraniť zubný povlak čo najšetrnejšie, pritom ochrániť svoje zuby a ďasná pred zubným kazom a získať žiarivo biely úsmev. A presne preto odborníci na ústnu hygienu tvrdia že jemná zubná kefka je najbezpečnejšia a najzdravšia možnosť.